ABC Soczewki
ABC Soczewki
Strona główna

Okulary przeciwsłoneczne

raybanWayfarer4785191.jpeg


W salonie „Optyk Siejka” w Opolu czeka na Państwa bogaty wybór okularów przeciwsłonecznych dostępnych przez cały rok. Gwarantują one ostre, czyste i kontrastowe widzenie oraz posiadają 100% blokady przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB.

Wszystkie nasze okulary przeciwsłoneczne wykonane są z wysokiej jakości materiałów oraz posiadają odpowiednie certyfikaty i roczną gwarancję.

Dzięki naszym okularom przeciwsłonecznym Twoje oczy będą bezpieczne.

W naszym salonie optycznym oferujemy zarówno modne okulary od najbardziej znanych projektantów, jak i tanie dobre okulary na każdą kieszeń.

Naszym Klientom zapewniamy profesjonalny dożywotni serwis.

Kompetentny personel salonu „Optyk Siejka” w Opolu pomoże Państwu w doborze modnych i indywidualnie dopasowanych okularów przeciwsłonecznych.

przeciwsloneczne.jpeg

Pewnie słyszeli Państwo o tym, że nadmiar światła słonecznego może być niebezpieczny. Na szczęcie oczy potrafią się bronić przed nim dzięki takim mechanizmom jak zwężanie źrenic czy opuszczanie powiek. Nie działają one jednak w przypadku ultrafioletu. W pochmurne dni, kiedy niebo jest zachmurzone, rzadziej mrużymy oczy i wtedy dociera do nich większa dawka promieniowania niż podczas słonecznej pogody.

Dobre okulary przeciwsłoneczne chronią oczy przed nadmiarem światła oraz przed szkodliwym ultrafioletowym promieniowaniem słonecznym.

Słońce, poza pozytywnym oddziaływaniem, może nieć też negatywny wpływ na nasze zdrowie i być przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry, a także takich chorób jak rak skóry, zaćma czy zmiany zwyrodnieniowe w części plamkowej siatkówki. Szkodliwe promieniowanie UV zmienia właściwości fizyczne i chemiczne tkanek.

Pierwszym ostrym objawem ekspozycji na UV jest zapalenie rogówki. Jego objawami są ostry ból oraz osłabienie widzenia. Skrzydlik jest wynikiem przedłużonego działania promieniowania UV. Najważniejszą przyczyną ślepoty na świecie jest zaćma, która często jest związana z oddziaływaniem promieniowania UV w czasie całego życia. Okuliści sugerują również, że zwyrodnienie plamki żółtej, związane z wiekiem, pozostaje w związku z ekspozycją oczu na światło.

Dlatego niezbędne jest korzystanie z okularów przeciwsłonecznych z filtrami. Okulary takie powinniśmy nabywać tylko w odpowiednich salonach optycznych, gdzie oprócz gwarancji na produkt otrzymamy również pomoc w ich odpowiednim dopasowaniu. Bardzo istotny jest też profesjonalny serwis.

Zdecydowanie Państwu odradzany zakup okularów przeciwsłonecznych, w których zamiast odpowiedniego materiału optycznego znajduje się zwykły barwiony kawałek plastiku. Nie tylko nie będą one chronić Państwa oczu, ale też mogą być szkodliwe dla zdrowia. Często osoby korzystające z takich okularów skarżą się na bóle głowy, niewyraźny i zniekształcony obraz, nudności oraz inne dolegliwości.

Uwaga rodzice!
Już od najmłodszych lat życia powinniśmy chronić oczy naszych pociech przed promieniowaniem UV. Przestrzegamy Państwa przed zakupem okularów przeciwsłonecznych na ulicy czy w hipermarkecie. Lepiej od razu wybrać się do salonu optycznego, w którym mogą Państwo wybrać nie tylko modne, ale też zdrowe i bezpieczne okulary dla dziecka czy nastolatka. Okulary kupione gdzie indzie nie posiadają żadnych bezpiecznych parametrów optycznych, mogą służyć jedynie jako zabawka.

 

logo_siejka_sun.jpeg
Zapraszamy do nowego salonu SIEJKA SUN tuż obok OPTYK SIEJKA. Zapewniamy największy wybór okularów przeciwsłonecznych w Opolu i w regionie.
Opole, ul. Reymonta 8a/c, tel. 77 433 90 49

 

siejka-sun-popup.jpeg